Bezpiecznie we
współczesnym świecie

Jakie działania podjąć gdy zetkniemy się z zarażonym koronawirusem (SARS-CoV-2)?

Jak reagować gdy kierowca auta nie zatrzymuje się a jedzie prosto w tłum ludzi?

Jak zabezpieczyć siebie i rodzinę przed paniką innych ludzi?

Co robić, kiedy nie wiadomo, co robić?

Po pierwsze – przygotuj się na sytuacje kryzysowe, aby skutecznie chronić siebie oraz swoich bliskich. Zamiast biernie czekać sięgnij po Vademecum bezpiecznej rodziny i wybierz działanie. Poznaj rekomendowane przez ekspertów sposoby postępowania i rób  to, co należy i jak należy!

ZAMAWIAM KSIĄŻKĘ

Co w niej znajdziesz?

Vademecum jest poradnikiem, z którego możesz skorzystać, zanim dotrą służby lub wtedy, kiedy nie mogą one dotrzeć wcale. Zostało przygotowane z myślą o osobach chcących wziąć odpowiedzialność za siebie i swoich bliskich. W jasny i przejrzysty sposób tłumaczy, jak interpretować sygnały ostrzegawcze, jak zachować się w przypadku epidemii, klęski żywiołowej, zagrożenia terrorystycznego, ale także jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz prawidłowo zachować się w wielu innych sytuacjach.

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Dlaczego z Vademecum jest bezpieczniej?
Brak wiedzy często wzmaga skalę zagrożenia w sytuacjach kryzysowych. Pobierz bezpłatną próbkę i skorzystaj z praktycznych wskazówek już teraz!
SPIS TREŚCI

ROZDZIAŁ 1. Wypadki i zdarzenia w gospodarstwie domowym.

Miejsce, w którym mieszkamy i które zazwyczaj sami aranżujemy jawi się jako oaza spokoju i bezpieczeństwa. Czy aby na pewno? Statystyki nie pozostawiają złudzeń. Wypadki w domu stanowią ponad 70% wszystkich wypadków, którym ulegamy a ich liczba rośnie z roku na rok. Co więcej, w grupie największego ryzyka są małe dzieci. Zderzenie tych zatrważających danych z naszymi intencjami powoduje, że warto przyjrzeć się naszemu najbliższemu otoczeniu pod kątem bezpieczeństwa. Warto uzbroić się w najlepsze narzędzie jakim jest wiedza o tym, w jaki sposób zapobiegać wypadkom i co robić, gdy do nich dojdzie.

 

ROZDZIAŁ 2. Zdarzenia w ruchu drogowym

O wypadkach komunikacyjnych mówimy najgłośniej. Każdego dnia na drogach dochodzi do kolizji i wypadków, często niestety śmiertelnych. Chociaż w większości wypadków winę za okoliczności ponosi kierowca samochodu, wciąż jednak nie jest to regułą. Ofiarami tych nieszczęśliwych zdarzeń często bywają także piesi, rowerzyści, motocykliści. Zwykle to nieostrożne, nie zawsze zamierzone zachowanie bywa przyczyną wypadków. Istnieje jednak szereg czynników, które mogą zmniejszyć naszą czujność i narazić nas na niebezpieczeństwo. Jakie? O tym właśnie jest ten rozdział.

ROZDZIAŁ 3. Przemoc bezpośrednia

Przemoc w życiu społecznym jest obecna od zarania dziejów. Pod jej pojęciem najczęściej rozumie się relację opartą na użyciu przeważającej siły. Po co? Żeby wyrządzić szkodę, wywołać ból, poniżyć, czy zadać cierpienie. Przemoc narusza nietykalność fizyczną, jak i godność osobistą, a co najważniejsze – nawet przy zachowaniu najlepszych środków zapobiegawczych każdy z nas może stać się jej ofiarą. Przemocy nie sposób wyeliminować z otoczenia, ale wiedza na temat rodzajów, sposobów jej przejawiania i niebezpiecznych okoliczności to naprawdę potężna broń.
O tym wszystkim piszemy właśnie w tym rozdziale.

WCZYTAJ WIĘCEJ ROZDZIAŁÓW

ROZDZIAŁ 4. Środki psychoaktywne

Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? Środki psychoaktywne to nie tylko obco brzmiące, stosowane w ściśle kontrolowanych okolicznościach leki. To także substancje, które towarzyszą nam w codziennym życiu m.in. kofeina, alkohol, ale także tzw. „dopalacze” czy narkotyki. Co je łączy? Wszystkie działają na ośrodkowy układ nerwowy, wywołując huśtawki nastroju, zmiany zachowania, świadomości i postrzegania. Właściwości te powodują, że ich stosowanie jest niebezpieczne, a przedawkowanie może mieć tragiczne skutki. Przeanalizujmy rodzaje środków psychoaktywnych, przyjrzyjmy się ich właściwościom i sprawdźmy jak rozpoznać przedawkowanie oraz co zrobić w sytuacji zagrożenia ich działaniem.

ROZDZIAŁ 5. ZAGROŻENIA NATURALNE

Zagrożenia i katastrofy naturalne, klęski żywiołowe przywołują dreszcze. Ich wystąpienie powoduje często ogromne straty ludzkie i materialne, stanowiąc poważne zagrożenie dla każdego człowieka. Historia i doświadczenia globalne pokazują, że walka z żywiołami jest na ogół trudna i daremna, z tego powodu jednak nie wolno „zdawać się na los”. Analiza rodzajów zagrożeń, potencjalnych konsekwencji, a także wiedza w zakresie działań, jakie podejmują odpowiednie służby uprzedzając społeczeństwo o groźbie wystąpienia konkretnego niebezpieczeństwa jest wręcz niezbędna. Zapraszamy do lektury.

ROZDZIAŁ 6. Katastrofy

Czym właściwie jest katastrofa? Jest wydarzeniem nagłym i nieoczekiwanym a jego skutki często tragiczne i mające ogromny zasięg. Jest czymś więcej, niż tylko wypadkiem. Najczęstszą przyczyną katastrof jest działanie człowieka, osobny jednak rodzajem są omawiane już przez nas katastrofy naturalne. W rozdziale poświęconym katastrofom przedstawiamy spektrum zagrożeń, działań zapobiegawczych oraz aktywności, które należy podjąć, gdy znajdziemy się w katastroficznym centrum. Trudno jest bowiem określić jeden uniwersalny sposób zachowania, a odpowiednie metody działania są wtedy najważniejsze.

WCZYTAJ WIĘCEJ RODZIAŁÓW

ROZDZIAŁ 7. Zagrożenia cywilizacyjne

Dynamiczny rozwój techniczno– naukowy, możliwości jakie daje współczesna nauka, pokonywanie barier i ograniczeń to dla cywilizacji nie tylko rosnący ogrom możliwości, ale także poprawa jakości i komfortu życia. Jednak nawet największy postęp w tych dziedzinach nie gwarantuje i nie zagwarantuje nam bezpieczeństwa. Nieopanowane żywioły to wciąż niebezpieczny element egzystencji. Istnieje jednak inny rodzaj zagrożeń, spowodowanych działalnością człowieka, który może równie inwazyjnie wpłynąć na nasze życie. To zagrożenia cywilizacyjne. Zanieczyszczenie środowiska, bioterroryzm, zorganizowana przestępczość czy wykorzystanie technologii do wyłudzeń i przemytu to tylko część z nich. Przestudiujmy je i sprawdźmy, jak chronić siebie i najbliższych.

ROZDZIAŁ 8. Ewakuacja

Zacznijmy od definicji: czym jest ewakuacja? To proces przemieszczenia ludności i transport zwierząt oraz mienia z miejsc objętych zagrożeniem (np. epidemii) do miejsc bezpiecznych. Ze względu na uwarunkowania i skalę zagrożenia została podzielona na trzy stopnie. Na czym polegają, jakie zadania nakładają na organizatorów i jak przebiegają czynności w każdym przypadku? Choć okoliczności bywają bardzo różne, specjaliści zajmujący się bezpieczeństwem stworzyli uniwersalne zasady, którymi dzielimy się z Wami właśnie w tym rozdziale.

ROZDZIAŁ 9. Panika i psychologia tłumu

Funkcjonowanie grupy i zachowania społeczne w tłumie są specyficzne i nie tak oczywiste do zrozumienia. Istnieje szereg koncepcji psychologicznych definiujących i klasyfikujących poszczególne obszary działania i cechy, które przyjmują ludzie będąc częścią większej społeczności a w szczególności – tłumu. Na ile identyfikujemy się z grupą, na ile rozpraszamy odpowiedzialność i jakie zachowania przyjmujemy pozostając częścią tłumu, zwłaszcza w sytuacjach zagrożenia? I wreszcie: czym jest i jak powstaje zjawisko paniki? Ten rozdział poświęciliśmy próbie obrazowego wytłumaczenia mechanizmów, które mają wielkie znaczenie dla naszego życia i zdrowia w momencie, kiedy o zdarzeniach decyduje zachowanie masy. Poznajcie je.

O KSIĄŻCE

Kiedy w grę wchodzą emocje

Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb psychicznych człowieka. Kiedy w grę wchodzą tak silne emocje, jak strach o zdrowie oraz życie własne i naszych bliskich, łatwo jest stracić kontrolę.

Aby tego uniknąć i działać w sposób racjonalny, warto skorzystać z zaleceń profesjonalistów. Vademecum bezpiecznej rodziny, które masz zawsze pod ręką, pozwoli w krytycznym momencie szybko zyskać racjonalny punkt odniesienia.

WYBIERZ PAKIET

Na wypadek sytuacji zagrożenia lepiej uzbroić się w Vademecum bezpiecznej rodziny niż w cierpliwość… bo zwlekanie zwykle sprawia, że nasze położenie jedynie się pogarsza. Kolejnym zaraz po apteczce narzędziem służącym do zapobiegania szkodom i naprawiania ich jest Vademecum.
Wybierz jeden z trzech pakietów:

EBOOK

Idealny kompromis ceny i zawartości, a także doskonałe rozwiązanie dla miłośników lektury mieszczącej się w małym, poręcznym przenośniku:

  • eBook „Vademecum bezpiecznej rodziny” – w wersji EPUB i MOBI dla Amazon Kindle
  • eBook „Vademecum bezpiecznej rodziny” w formacie PDF – idealny do czytania na iPadzie lub komputerze

KSIĄŻKA PAPIEROWA

Znakomita opcja dla entuzjastów czytania w klasycznej formie.

  • książka „Vademecum bezpiecznej rodziny” – NOWE WYDANIE 2019.

Egzemplarz w miękkiej oprawie, bogaty w zdjęcia i przejrzyste ilustracje, zawierający dodatkowe miejsce na notatki, stanie się nieodłącznym towarzyszem w Twoim domu.

ZAMAWIAM ZA 59,00zł

+ 6,99 zł wysyłka Pocztą Polską

 

EBOOK
I KSIĄŻKA PAPIEROWA

Pakiet dla wymagających. Książka w formie papierowej oraz dodatkowe e-booki.
W skład pakietu wchodzi:

  • książka: „Vademecum bezpiecznej rodziny” – NOWE WYDANIE 2019
  • eBook: „Vadmecum bezpiecznej rodziny ” w formatach EPUB, MOBI i PDF

Kupując ten pakiet oszczędzasz 34zł!

ZAMAWIAM ZA 99,00zł

Darmowa Dostawa!

Zamówienia dostępne wkrótce.

RECENZJE

Gotowi do czytania? Gotowi do działania?
Książka dostępna tylko na tej stronie.

ZOBACZ VADEMECUM Z BLISKA
Esencja niezbędnej wiedzy, fachowe porady, przejrzyste ilustracje i nie tylko!

https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-01-min-1-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-03-min-1-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-04-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-05-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-06-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-07-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-08-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-10-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-11-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-12-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-13-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-15-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-16-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-17-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-18-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-19-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-03-min-1-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-30-min-683x1024.jpg

AUTORZY

Wieloletnie doświadczenie praktyczne i teoretyczne pozwoliło nam stworzyć dla Państwa unikalną pozycję, jaką jest Vademecum bezpiecznej rodziny.

Chcemy oddać w Wasze ręce przewodnik, który w jasny i przejrzysty sposób przekaże najistotniejsze informacje związane z bezpieczeństwem.

ZAMÓW KSIĄŻKĘ TUTAJ!

KONTAKT

Masz pytania? Chcesz nam coś powiedzieć?
Wystarczy napisać wiadomość!