Bezpiecznie we
współczesnym świecie

Co robić, kiedy nie wiadomo, co robić?
Po pierwsze – przygotuj się na sytuacje kryzysowe, aby skutecznie chronić siebie oraz swoich bliskich. Zamiast biernie czekać sięgnij po Vademecum bezpiecznej rodziny i wybierz działanie. Poznaj rekomendowane przez ekspertów sposoby postępowania i rób  to, co należy!

ZAMAWIAM KSIĄŻKĘ

Recenzja Grzegorz Kolanowski

Wybierając się do księgarni, zwykle mijamy dział poradników, ponieważ większość informacji mamy dostępnych pozornie na wyciągnięcie ręki – w internecie. W tematyce bezpieczeństwa uważamy, że wiemy, co należy wykonać w sytuacjach zagrożenia. Ale czy na pewno? W celu poszerzenia świadomości społeczeństwa na temat bezpieczeństwa, powstało „Vademecum bezpiecznej rodziny”. Poradnik otrzymał już mnóstwo fantastycznych rekomendacji i dziś wiemy, że praca nad publikacją była „strzałem w dziesiątkę”.
Poniżej przedstawiamy jedną z Państwa rekomendacji.

Udajemy, kozaczymy, ale nie oszukujmy się, życie bywa straszne. Najprawdopodobniej nic nad nami nie czuwa, zatem sami musimy zatroszczyć się o siebie. Dobrą drogą w tym kierunku jest zdobycie książki „Vademecum bezpiecznej rodziny”.

O tego typu poradniku pomyślałem na długo przed tym, zanim trafił do mych rąk. Jako człowiek dość lękliwy, dostrzegłem w mojej biblioteczce brak pozycji, która kompleksowo wyczerpywałaby temat szeroko pojętego bezpieczeństwa gospodarstwa domowego. Uważam zatem, że autorzy wpadli na genialny pomysł, bo czegoś takiego brakuje w niejednym domu. „Vademecum bezpiecznej rodziny” to swoiste papierowe relanium, w dodatku bez skutków ubocznych. Mamy pod ręką cenne rady. Co za wygoda. Nie trzeba biegać po bibliotekach, ani godzinami serfować po internecie. W jednym miejscu mamy wszystko, co może zmniejszyć nasz niepokój. Czego tu nie ma! Są awarie, napady, wypadki, zatrucia, a nawet terroryzm. Zdradzę wam, że jako facet wychowywany przez babcię, czuję się kompletnie zielony w sprawach technicznych i nie raz drżałem, że coś przeoczyłem. Tutaj otrzymałem podstawową wiedzę i konkretne wskazówki, które pozwolą mi spać spokojnie.

Komuś może wydawać się, że wie, jak się zabezpieczyć, i że nie potrzebuje takiej książki. Problem polega na tym, że często tracimy czujność i zachowujemy się irracjonalnie chociażby pod wpływem stresu, co autorzy trafnie wychwycili. Warto pamiętać, że ten poradnik służyć nam będzie przez całe lata. Być może pozwoli uchronić nasze dzieci przed nieszczęśliwymi wypadkami. Ileż to razy czytałem, że jakaś młoda dziewczyna zginęła we własnej wannie, bo nieostrożnie posługiwała się suszarką. W podobny sposób zginęła nawet była Miss Polonia. Widać zatem, że często brakuje nam wyczucia zagrożenia nawet na absolutnie podstawowym poziomie.

Ogromnym walorem tej publikacji jest jej niezwykła przejrzystość i rzeczowość. Krok po kroku prowadzeni jesteśmy przez zagrożenia i instrukcje, jak im zapobiegać lub neutralizować skutki. Wiele informacji i ciekawostek na pewno was zaskoczy.

Podsumowując muszę napisać, że nie spotkałem się jeszcze z tak świetnym poradnikiem. Oczywiście są publikacje, które zawierają porady z danej dziedziny, ale chyba nie było dotąd książki, która ujęłaby temat bezpieczeństwa w jego pełnym spektrum.”

Recenzję napisał Pan Grzegorz Kolanowski.

Tagi:

Udostępnij:

Pamiętaj

Dzisiejszy świat przynosi coraz więcej wyzwań. Aby nadążyć za ciągłymi zmianami i problemami, należy stale rozwijać się i uczyć odpowiednio na nie reagować. Niezmiennie jednak jedną z najważniejszych kwestii świata i jego społeczności jest bezpieczeństwo. Zapoznaj się z recenzją książki „Vademecum bezpiecznej rodziny” i przekonaj, że warto mieć pod ręką poradnik, dzięki któremu zawsze już będziesz wiedział co robić, kiedy znajdziesz się w sytuacji zagrożenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *