Bezpiecznie we
współczesnym świecie

Co robić, kiedy nie wiadomo, co robić?
Po pierwsze – przygotuj się na sytuacje kryzysowe, aby skutecznie chronić siebie oraz swoich bliskich. Zamiast biernie czekać sięgnij po Vademecum bezpiecznej rodziny i wybierz działanie. Poznaj rekomendowane przez ekspertów sposoby postępowania i rób  to, co należy!

ZAMAWIAM KSIĄŻKĘ

RECENZJE

„Odnośnie publikacji Vademecum bezpiecznej rodziny nic dodać nic ująć, poradnik posiada naprawdę ogrom wiadomości. Materiał, który został przeze mnie przerobiony jest napisany bardzo profesjonalnie. Nie ma problemów ze zrozumieniem treści. Czystość przekazu 100%. To jest moja skromna opinia.”                 

                  D.D.
Staff of the armed forces
London, UK

 

„Praca ratownika wyostrza uwagę na wszelkiego rodzaju zagrożenia. Źródeł niebezpieczeństw jest naprawdę dużo, nawet w naszym najbliższym otoczeniu. Vademecum bezpiecznej rodziny to kompilacja bardzo ważnej wiedzy na temat zagrożeń, sposobów zapobiegania i radzenia sobie z nimi. To dawka cennych informacji dotykających wielu wymiarów niebezpieczeństw, zamknięta w jednej książce. Dla mnie obowiązkowa pozycja w każdym domu. Vademecum polecam wszystkim, dla których kwestie bezpieczeństwa najbliższych są ważne i tym, którzy lubią być przygotowani na każdą sytuację i wiedzą, co robić, zanim inni zaczną panikować.”               

                  M.D.
WOPR
Sopot, PL

 

„Przeczytałam niedawno Vademecum bezpiecznej rodziny, poradnik opisujący istniejące zagrożenia i zasady postępowania w sytuacji ich wystąpienia. Szczególnie ważne dla mnie i moich najbliższych jest ukazanie zagrożeń związanych z cyberprzestępczością, wyłudzeniami, wykorzystywaniem do przestępstw systemów i urządzeń informatycznych. Opisy, jak można stracić oszczędności całego życia, chociaż mogą być ulokowane w banku, otwierają nam oczy, jak zdobycze techniki mogą być wykorzystane przeciwko nam. Polecam wszystkim, zarówno dorosłym jak i młodzieży lekturę tego poradnika.Naprawdę warto.”               

              A. B.
emerytowany nauczyciel

 

„Jeśli chcesz poczuć się bezpieczniej we własnym domu, z wiedzą którą masz w głowie – polecam. Dużo informacji, jak zachować się zanim przyjadą odpowiednie służby. Wiedza, która może uratować życie nam i bliskim.”               

              Pati_Fit
www.Lubimyczytać.pl

 

„Jestem synem oficera, który ponad 30 laty ukończył WSOWInż w Wrocławiu. Z okresu jego służby pamiętam częste nieobecności w domu spowodowane udziałem w zwalczaniu klęsk żywiołowych, głównie powodzi. Po takich powrotach mówił nieraz o niekompetencji, braku znajomości istniejących zagrożeń, zasad postępowania, zarówno przez niektórych pracowników organów samorządowych czy państwowych. Narzekał, że społeczeństwo w sytuacji zagrożenia liczy tylko na służby, w tym i wojsko. Wojsko przyjedzie i zrobi za nas wszystko. To często słyszałem, jako wyraz dezaprobaty dotyczącej wiedzy społeczeństwa w sytuacjach wystąpienia zagrożeń. Niedawno otrzymałem od znajomego taty poradnik Vademecum bezpiecznej rodziny. Przyznam, że podszedłem do jego lektury z lekką dezaprobatą. Jeszcze jedna pozycja książkowa, która zawiera pewnie więcej teorii niż praktycznych porad. Po kilku przeczytanych stronach diametralnie zmieniłem zdanie. Jest to pozycja, którą każdy dorosły człowiek powinien przeczytać i mieć w swoim księgozbiorze. Zawiera praktyczne, z życia wzięte porady, zasady postępowania w sytuacjach wystąpienia zagrożenia. Czytając go, przypomniały mi się opowiadania taty z jego udziałem w zwalczaniu klęsk i pomocy ludziom, którzy doznali strat nie tylko materialnych. Polecam tę pozycję wszystkim. Przeczytać, zapamiętać, stosować. Tak określę wiedzę przekazaną w tym poradniku. Jednocześnie proszę autorów Vademecum bezpiecznej rodziny o przemyślenie problemu. W Vademecum… jest opisana teoria postępowania w sytuacji wystąpienia zagrożenia, warto tę tematykę rozszerzać o praktyczne szkolenia. Teoria połączona z praktyką da nam wszystkimpodstawy do właściwego postępowania w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa naszego lub naszych bliskich.”               

              mgr K.B.

 

„Myślę, że Vademecum bezpiecznej rodziny będzie równie aktualne za dziesięć, dwadzieścia, czy pięćdziesiąt lat. Porusza ona nie tylko temat zagrożeń, które są nam znane od dawna. Z niektórymi tematami wychodzi ona w przyszłość. Wydawałoby się, że w daleką przyszłość. Gdy się jednak nad tym zastanowimy, nie jest ona wcale taka daleka.”               

              Barbara Bereżańska
www.Lubimyczytać.pl

 

„Kila tygodni temu od znajomego otrzymałem egzemplarz poradnika Vademecum bezpiecznej rodziny. Do jego lektury zabrałem się z lekkim lekceważeniem i niedowierzaniem, ze mogę nauczyć się czegoś nowego na temat niebezpieczeństw. Ale się bardzo pomyliłem podczas lektury tego poradnika.Jako były żołnierz zawodowy biorący udział w misjach stabilizacyjnych SFOR, KFOR, IFOR na terenach byłej Jugosławii w latach 1994 – 1997 przeżyłem wiele sytuacji, kiedy zagrażało niebezpieczeństwo związane z naszą misją. W kraju, w latach służby często uczestniczyłem w różnego rodzaju akcjach niosąc pomoc ludziom . Wiele wiem o istniejących niebezpieczeństwach, ale zasady postępowania w sytuacji ich wystąpienia dawno uciekły mi z głowy. Czytając Vademecum bezpiecznej rodziny zastanawiałem się, czy jestem przygotowany do możliwych zdarzeń, na jakie jestem wraz z rodziną narażony w codziennym życiu.W Vademecum bezpiecznej rodziny znalazłem wiele praktycznych porad, jak bezpiecznie żyć w otaczającym nas świecie. Moje doświadczenie zawodowe i życiowe zostało podbudowane właściwym opisem zasad postępowania i zapobiegania skutkom wystąpienia zagrożenia. Poradnik ten powinien znajdować się w każdym domu, nie tylko jako następna pozycja na półce, ale ciągle należy zapoznawać się z i logicznie analizować zawartą w nim treść.Lektura obowiązkowa dla wszystkich, zarówno dla służb jak i każdego dorosłego człowieka.”               

              J. Ch.
Zawodowy żołnierz

 

Vademecum zawiera informacje takie jak- co zrobić w przypadku zadławienia, burzy, zaburzeń radiacyjnych, podtopienia, etc. Polecam każdemu kto chce zadbać o bezpieczeństwo swoje i rodziny.”               

              Stanisław53
www.Lubimyczytać.pl

„Otrzymałem niedawno Vademecum bezpiecznej rodziny, poradnik opisujący wiele zagrożeń i poradę postępowania kiedy one wystąpią. Jestem laikiem w tej tematyce, ale po przeczytaniu tej książki zdałam sobie sprawę, że jako społeczeństwo nie jesteśmy do nich przygotowani. Pozycja bardzo przydatna w codziennym, bezpiecznym naszym funkcjonowaniu. Szkoda, ze dopiero teraz jest dostępna. Ale lepiej późno niż wcale. Polecam tę pozycję dla wszystkich, zarówno dla dorosłych i dla młodzieży, niezależnie od miejsca pracy czy służby. Znajdzie tu coś dla siebie strażak, policjant, prawnik, nauczyciel, nastolatek, dorosły.Polecam wszystkim, zarówno dorosłym jak i młodzieży lekturę tego poradnika. Naprawdę warto..”               

              major M. Z
Lekarz patomorfolog

 

„Jak zachować się w przypadku porażenia prądem? Ataku włamywacza? Jak zabezpieczyć się podczas burzy śnieżnej? Książka jest poradnikiem, który powinien być w każdym domu.”               

              Robi55
www.Lubimyczytać.pl

 

Gotowi do czytania? Gotowi do działania?
Książka dostępna tylko na tej stronie.

ZOBACZ VADEMECUM Z BLISKA
Esencja niezbędnej wiedzy, fachowe porady, przejrzyste ilustracje i nie tylko!

https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-01-min-1-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-03-min-1-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-04-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-05-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-06-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-07-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-08-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-10-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-11-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-12-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-13-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-15-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-16-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-17-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-18-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-19-min-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-03-min-1-683x1024.jpg
https://bezpiecznarodzina.edu.pl/wp-content/uploads/2019/08/vademecum-preview-30-min-683x1024.jpg

 

ZAMÓW KSIĄŻKĘ TUTAJ!

 

KONTAKT

Masz pytania? Chcesz nam coś powiedzieć?
Wystarczy napisać wiadomość!